ŚNIADANIA W LA’BOR

Zapraszamy do La’Bor na nasze jedyne w swoim rodzaju śniadania. Spróbuj porannych przysmaków w węgierskim stylu. Pamiętaj: rano jedz jak król, w południe jak mieszczanin, a wieczorem… sami wiecie jak kto ;). Dobry początek dnia to gwarancja sukcesu!

KAŻDE ŚNIADANIE: 14,- ZŁ + KAWA ZA 1,- ZŁ

Ora et labora!

Opactwo Benedyktynów w Pannonhalma to najstarszy obiekt sakralny na Wegrzech. Maksymą mieszkających tam mnichów jest „Ora et labora” – módl się i pracuj. Dla wszystkich tych, których czekają trudy kolejnego dnia pracy, to śniadanie zapewni niezbędne siły, by z uśmiechem wejść w nowy wspaniały dzień. Idealny wybór dla tych, którzy cenią sobie sytość i smak.

Śniadanie obejmuje:

Jajko po benedyktyński – jajko w koszulce z chrupiącym boczkiem, podawane z grzanką i sałatą lodową.

Jak ryba w wodzie!

Balaton znany jest ze swojego niezwykłego i surowego piękna. Otoczone stożkami wygasłych wulkanów, o niezwyklej barwie wody mącącej zalegający na dnie piasek – jest jednym z symboli Węgier.  Śniadanie Balatońskie to idealny wybór dla tych, którzy uwielbiają dary morza a dzień lubią zacząć lekko i zdrowo.

Śniadanie obejmuje:

Jajko sadzone z łososiem wędzonym i rukolą.

Ciężka praca się opłaca!

Winobranie to nie jest zadanie dla słabeuszy. W pole wychodzi się przed świtem. Hektary ziemi, kilometry równych rzędów krzewów wina, ciężar skrzyń pełnych kiści winogron. Dla zbieraczy winogron solidne śniadanie to podstawa! Jeżeli i ty czujesz, że czeka Cię ciężki dzień pełen wyzwań – ten zestaw jest właśnie dla Ciebie.

Śniadanie obejmuje:

Jajecznica „chłopska” po węgiersku – jajecznica smażona na wędzonej słoninie, z dodatkiem ostrej węgierskiej kiełbasy i cebuli, podawana z pieczywem.

Poranek godny Napoleona!

Wielkie imperia i wielcy dowódcy powstawały dzięki niecodziennej sile: fizycznej, duchowej lub umysłowej. Aby jednak umysł mógł stać się wielki a ciało sprawne i gotowe do działania, potrzebna jest im energia! A energia do działania przez cały dzień płynie prosto ze śniadania. Spróbuj Śniadania a’la Empire i zawojuj świat!

Śniadanie obejmuje:

Smażone tosty francuskie z chałki moczonej w jajku podawane z winogronami i jabłkiem.

Rano jedz jak Król!

Stare, mądre porzekadło mówi: Rano jedz jak Król, w południe jak mieszczanin, a wieczorem jak żebrak. A skoro śniadanie ma być po królewsku, to  czemu nie od razu po cesarsku? Spróbuj Śniadania Cesarzowej Sisi i rozpocznij dzień na słodko.

Śniadanie obejmuje:

Naleśniki z konfiturą morelową zawijane w rulon.

In vino veritas!

Wytwarzanie wina to skomplikowany i wieloetapowy proces. Ta sztuka, przekazywana przez wieki, z pokolenia na pokolenie, wymaga nie tylko pamięci ale i umiejętności. Przed rozpoczęciem dnia warto sięgnąć po coś zdrowego i lekkiego. Śniadanie Winiarza to nasza recepta na dobry początek.

Śniadanie obejmuje:

Gorący omlet smażony z kawałkami warzyw.

A taką pyszną kawę polecamy na dobry początek dnia…

Nasza kawa to Kawa po Prostu, specjalnie wyselekcjonowany blend, przygotowany prze niedużą, lokalną palarnię kawy. Mocna, solidnie zbudowanej podstawie, pełna aromatów. Szczególnie wyczuwalne są w niej kakao, przyprawy, orzechy oraz nutka zadziornej goryczy. Idealny smak na początek dnia.

Dostępne są u nas kawy:

Espresso, Espresso doppio, Americano, Americano au lait, Cappuccino, Latte.

KAŻDE ŚNIADANIE: 14,- ZŁ + KAWA ZA 1,- ZŁ

A całe menu znajdziecie poniżej.